16
okt
Dinsdag 16 Oktober 2012 door Jan Rotmans link

In het oog van de orkaan

In ‘In het oog van de orkaan’ verhaalt Jan Rotmans over de uiteen­lopende transitieprocessen die zich in Nederland afspelen; van de zorg tot de bouw en van energie tot voedsel, van Rotterdam tot Limburg en van Friesland tot Zeeland. Het boek laat zien hoe tran­sities tot stand komen en hoe deze kunnen worden ‘gestuurd’ naar een duurzamere samenleving, ten bate van de samenleving en de mensen die er deel van uitmaken. Tevens bevat het een inspi­re­rende toekomstvisie voor Neder­land 2050: vooruit naar vroeger. Hoe zou een duurzame samenleving er over pakweg veertig jaar uitzien?

Onze samenleving bevindt zich op een kantelpunt. Op zo’n moment is de maat­schappij instabiel en kwetsbaar voor versto­rin­gen, maar wordt de deur voor radicale verande­ringen geopend. Een maat­schappelijk systeem geeft op een kantelpunt zelf signalen af, maar die worden lang niet door iedereen herkend. Dit is vergelijkbaar met het oog van de orkaan: in het oog is het windstil en onbewolkt, buiten het oog raast de storm. Afhankelijk van waar je staat, ervaar je de stilte of de storm. Veel mensen zien de storm die door de samenleving raast nog niet en staan als het ware in het oog van de orkaan. Het is een kwestie van tijd voordat ze het gaan inzien en ervaren. Dit boek van Jan Rotmans draagt bij aan de bewustwording hiervan.

Meer informatie of alvast enkele pagina's online doorbladeren? Ga naar www.nederlandintransitie.nl.

Overige informatie
Verschijningsdatum:     9 oktober 2012
ISBN:     978-94-6104-026-8
Auteur(s):     Jan Rotmans
Aantal pagina's:     272
Taal:     Nederlands
Formaat:     17 x 24 cm
Uitvoering:     full colour
Bindwijze:     genaaid gebonden
 
« Terug naar het overzicht

Blog


22
mrt

Niet te snel verduurzamen? Langzamer kan niet!

Onlangs verscheen een TNO-rapport dat waarschuwde voor een te snelle overgang naar duurzame energie. De redenering... Lees verder »

22
mrt

Nog nooit is een transitie gerealiseerd vanuit een breed draagvlak

Er raast een orkaan door de energiewereld. Er woedt een strijd tussen de gevestigde fossiele energie orde en de snel... Lees verder »

Videos


Altijd Wat: Het gesprek - Jan Rotmans

dinsdag 9 april 2013 Een gesprek met Jan Rotmans,... Lees verder »

Presentaties


Architect mei2013

Presentatie voor architecten tijden het jaarcongres... Lees verder »